Logistyczne Koło Naukowe w Technikum nr 3 w Łodzi, powstało w 2017 roku. Jest pierwszą taką organizacją na poziomie szkół średnich w Polsce. Zrzesza uczniów z kierunku technik logistyk z klas I-IV. Członkowie Koła Logistycznego biorą udział w różnych konkursach takich jak np.:
– w roku 2019:  I oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie referatów organizowanym przez WSGK w Kutnie, a także I i III miejsce w konkursie referatów organizowanych przez Uniwersytet Łódzki, a także Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN,
– czynny udział w konferencjach organizowanych przez Studenckie  Koła Naukowe w całej Polsce.

Jednym z przedsięwzięć, w którym bierze udział aż 10 członków Koła Naukowego, jest projekt: Zwolnieni z Teorii. Inicjatywa ta, polega na dostrzeżeniu problemu, który pojawia się w naszym otoczeniu i próby zlikwidowania go, bądź zminimalizowania jego negatywnych aspektów. Problemem, którym zajmują się członkowie Koła jest niski poziom segregacji odpadów w Łodzi i miastach ościennych. Odpady w dużej mierze nie są wcale segregowane, przez co powstaje problem z ich ponownym użyciem bądź przetwórstwem, np. recyklingiem. Dlatego też w ramach projektu „Plastikowe UNlove” uczniowie organizują prelekcje w szkołach podstawowych, podczas których przekazują młodszym kolegom i koleżankom wiedzę, związaną przede wszystkim z segregacją odpadów oraz z korzyściami, jakie niesie za sobą to działanie. Poza tym młodzi logistycy będą starają się udzielić uczestnikom prelekcji jak najwięcej informacji, związanych z: problemami, jakie powstają w środowisku poprzez odpady (głównie plastikowe), poprawnym gospodarowaniem odpadami oraz prezentują metody i rozwiązania, dzięki którym w gospodarstwach domowych uczniowie i ich rodziny będą mogły wytwarzać znacznie mniejsze ilości odpadów. Projekt zostanie zakończony 29 marca 2019 roku. Do tego czasu uczniowie chcą odwiedzić przynajmniej 10 szkół podstawowych.

Firmami, które wspierają ten projekt jest producent opakowań – firma DS Smith z siedzibą w Kutnie, firma związana ściśle z energią odnawialną i wdrażaniem rozwiązań wykorzystujących te technologie – firma ABC Energia, firma Sanator z Rąbienia, zajmująca się wywożeniem odpadów oraz Decathlon CAR Łódź.

Logistyczne Koło Naukowe w Technikum nr 3 w Łodzi jest otwarte na współpracę na wielu płaszczyznach. Jeżeli są osoby, które chciałyby nawiązać współpracę w ramach projektu bądź działalności Koła to dajcie znać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię