Zastąpienie człowieka maszyną w wielu przypadkach ułatwia i przede wszystkim
przyspiesza wykonanie zadania. Podobnie jest z automatyzacją procesu  etykietowania produktów. Dotychczasowy pracownik, który odpowiedzialny był za etykietowanie towaru, może zostać przeniesiony na wyższe stanowisko, natomiast jego pracę może wykonać aplikator etykiet.

Aplikator etykiet – wartość dodana
Aplikator etykiet wykona dokładnie tę samą pracę co człowiek, z tą różnicą, że zapewni dużą precyzję oraz powtarzalność procesu. Efekt? Większa wydajność produkcyjna oraz mniejsze koszty stałe wytwarzanych produktów (co przekłada się na wzrost zysku całego przedsiębiorstwa). Stanowią zatem idealne rozwiązanie na zautomatyzowanie procesu produkcyjnego na etapie znakowania produktów w każdym przedsiębiorstwie.

– Relatywnie niski koszt zakupu takiego urządzenia w odniesieniu do kosztów utrzymania pracownika wykonującego ręczne etykietowanie gwarantuje szybki zwrot poczynionej inwestycji – tłumaczy Michał Wąs, Product Manager z Etisoft. – Aplikator etykiet eliminuje także czynniki takie jak zmęczenie pracownika, spadek wydajności, czy motywacji do pracy. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałego, wysokiego poziomu procesu – dodaje specjalista z Etisoft.

Aplikator etykiet ułatwi znakowanie na poruszającej się linii produkcyjnej Dobrym przykładek automatycznych aplika torów są aplikatory etykiet serii DS100T i ETK.
Zapewniają możliwość znakowania produktów z każdej strony opakowania oraz tych, poruszających się z różną prędkością na linii produkcyjnej. Co istotne, jeśli zajdzie potrzeba znakowania opakowania tuż przed jego formowaniem – również można wykonać automatyczną aplikację etykiety. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się małe gabarytowo aplikatory przyklejające etykiety bezpośrednio na wstędze folii w maszynie formująco-odwijającej.

Aplikatory serii DS100T – specyfikacja
W aplikatorach serii DS100T stosuje się kolorowy ekran dotykowy oraz cyfrową zmianę nastaw parametrów. Mała obudowa dzięki odseparowaniu zasilacza i części elementów sterujących pozwala przede wszystkim na instalację urządzenia w trudno dostępnych miejscach. Maksymalna prędkość aplikacji to 20 m/min z możliwością podłączenia enkodera. Maksymalna szerokość aplikowanych etykiet to z kolei 100 mm.

Seria głowic aplikujących ETK do aplikacji szerokich etykiet
Seria głowic aplikujących ETK może się różnić się maksymalną szerokością aplikowanej etykiety (do 300 mm) oraz maksymalną prędkością aplikacji (do 60 m/min). To godne uwagi, bardzo ekonomiczne rozwiązanie do aplikacji szerokich etykiet przy małych i dużych prędkościach produktów na transporterze. Podobnie jak w aplikatorach z serii DS100T jednostka sterująca z wyświetlaczem znajduje się w oddzielnej obudowie. Istnieje więc możliwość podłączenia enkodera do kompensacji prędkości oraz aktywacji wielu dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających aplikacji.

Aplikator etykiet – czy można go przezbroić?
Urządzenia mogą być w prosty i szybki sposób przezbrajane do aplikacji różnych rozmiarów etykiet lub obsługi innych gabarytowo produktów. Zmiana ustawień często sprowadza się tylko do przywołania z panelu LCD wcześniej zapisanych nastaw. A jak wygląda sytuacja momencie, gdy skończą się etykiety założone na aplikator, a bardzo zależy nam na zachowaniu ciągłości produkcji bez konieczności zatrzymywania całej linii? – Istnieje możliwość ustawienia dwóch aplikatorów etykiet kaskadowo jeden za drugim. W momencie zgłoszenia braku etykiet przez pierwszy aplikator nastąpi automatyczne przełączenie pracy na drugie urządzenie. Do czasu załadowania nowej rolki etykiet i zgłoszeniu gotowości do pracy podstawowego urządzenia etykietowanie realizowane jest na aplikatorze dodatkowym – podpowiada Michał Wąs z Etisoft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię