Wegierska firma transportowa Waberer’s International, Shell oraz Danube Truck Ltd (wyłączny dystrybutor IVECO na Węgrzech) pomyślnie zakończyły serię dwumiesięcznych testów sprawdzających efektywność ciężarówek zasilanych gazem w transporcie ładunków kompletnych. Ze względu na doskonałe parametry eksploatacyjne i przyjazność środowisku Waberer’s jest gotów powiększyć swoją flotę, która obecnie liczy 4400 pojazdów o ciężarówki IVECO zasilane LNG (ciekłym gazem ziemnym) i CNG (sprężonym gazem ziemnym).

  Średni wiek pojazdu we flocie Waberer’s wynosi 2,5 roku, dlatego w jej skład wchodzą wyłącznie ciężarówki z silnikam wysokoprężnymi spełniającymi standard emisji spalin Euro 6. Pomimo tego, iż emitują one znacznie mniej szkodliwych związków niż starsze jednostki napędowe, firma stale bada technologie mogące zniwelować wpływ transportu drogowego na środowisko. Z tego względu Waberer’s wspólnie z DanubeTruck Ltd przeprowadzili kompleksowe testy ciężarówek napędzanych gazem.

   “Ciężarówki zasilane gazem stanowią silną alternatywę w transporcie drogowym. Maszyny te emitują znacznie mniej zanieczyszczeń i hałasu, nadają się również do zastosowań długodystansowych. Te zalety są dla nas szczególnie ważne, ponieważ nieustannie badamy różne metody ograniczenia naszego wpływu na środowisko. Zgodnie z wynikami testu, możliwe jest również obniżenie kosztów operacyjnych, a rosnąca liczba stacji oferujących naturalny gaz to doskonałe wsparcie dla tego trendu w Europie,” – wyjaśnia Ferenc Lajkó, dyrektor generalny Waberer’s.

   IVECO to pierwszy producent w świecie komercyjnego transportu, który dostrzegł potencjał gazu ziemnego. Począwszy od 1991 roku firma inicjuje na dużą skalę inwestycje związane z opracowywaniem przyjaznych dla środowiska i wpisujących się w nurt zrównoważonego rozwoju pojazdów użytkowych.

   “LNG jest obecnie najlepszym alternatywnym paliwem wykorzystywanym w transporcie długodystansowym. Dzięki naszej zaawansowanej technologii Natural Power i gamie modeli Stralis, ta alternatywa stała się rzeczywistością. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani widząc jak Waberer’s korzystając z naszych ciężarówek Stralis NP może realizować swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla wydajności,” – powiedział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO.

Koncern petrochemiczny Shell – dostawca kart paliwowych dla Waberer’s, partner IVECO i operator stacji LNG na terenie całej Europy – postrzega LNG jako istotny element miksu energetycznego przyszłości, gdyż paliwo to jest czystsze i tańsze od oleju napędowego.

Bazując na udanych testach Waberer’s może wzbogacić swoją flotę o samochody napędzane LNG i CNG już w 2019 roku. Firma spodziewa się, że silniki zasilane LNG i CNG będą odgrywać coraz większą rolę w transporcie w nadchodzących latach.

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiędzynarodowy transport drogowy – na co zwrócić uwagę, wybierając firmę przewozową?
Następny artykułPlastikowe UNlove
Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki. W trakcie studiów uczestnik i prelegent na wielu konferencjach naukowych. Z zamiłowania oraz z zawodu Specjalista ds. Transportu. Dążący do postawionych sobie celów i realizujący marzenia. Chętny do pomocy i doradzania w sprawach związanych z logistyką i transportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię