caravan of trucks on highway, cargo transportation concept

Świat zmniejsza się na naszych oczach. Jest już nazywany globalną wioską nie tylko z powodu obejmującej całą Ziemię sieci internetowej, ale także z powodu możliwości łatwego i szybkiego dotarcia w niemal dowolne zakątki planety. Międzynarodowy transport drogowy gwarantuje sprawne dostarczenie każdego typu towarów do zagranicznych odbiorców. W jaki sposób wybrać firmę przewozową, aby mieć pewność pomyślnej współpracy? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Międzynarodowy transport drogowy – najpierw określ, na czym Ci najbardziej zależy
  2. Nowoczesna flota samochodowa
  3. Obowiązkowe certyfikaty
  4. Regularny kontakt z klientem

Międzynarodowy transport drogowy – najpierw określ, na czym Ci najbardziej zależy

Przed rozpoczęciem właściwych poszukiwań należy zastanowić się, jaki typ transportu Cię interesuje. Czy potrzebujesz przewieźć zwykłe towary, czy może ładunki drobnicowe, paletowe lub ponadgabarytowe? Czy będziesz korzystać z przewozu towarów ADR czy chłodniczego? Od rodzaju ładunku zależy typ pojazdu, którym będzie on transportowany, a nie wszystkie firmy dysponują różnorodnymi samochodami. Ważne jest także, czy firma realizuje jedynie krajowy, czy również międzynarodowy transport drogowy.

Nowoczesna flota samochodowa

Istotną kwestią podczas wyboru firmy jest również stan posiadanych przez nią pojazdów. Warto sprawdzić, czy samochody są nowe, po aktualnych przeglądach stanu technicznego i regularnie wymieniane na lepsze modele renomowanych i solidnych producentów. Zwróć uwagę na klasę ekologiczną używanych pojazdów. Dobrze jest się także upewnić, czy przewoźnik dysponuje różnego rodzaju naczepami, jak np. firma AW Polska. Pozwoli to na dopasowanie typu pojazdu wraz z naczepą do wymagań przewozu Twojego ładunku.

Obowiązkowe certyfikaty

Bardzo ważne jest także sprawdzenie, czy przewoźnik, z którym zamierzasz podjąć współpracę, posiada wszystkie niezbędne i aktualne certyfikaty (np. ISO) i ubezpieczenia. Trzeba również mieć na uwadze, że na transport niektórych rodzajów produktów wymagane są określone, dodatkowe uprawnienia.

Regularny kontakt z klientem

Pamiętaj też, że współpraca z firmą transportową polega nie tylko na dostarczeniu towarów z punktu A do B. To również liczne kontakty z konsultantami firmy, dopracowywanie szczegółów czy umawianie terminów. Dlatego warto upewnić się, że w firmie jest zawsze dostępny specjalista, z którym będziesz mógł swobodnie porozmawiać w dowolnym czasie. Niektórzy z przewoźników, np. AW Polska, specjalnie oddelegowują konkretnego pracownika do kontaktów z daną firmą. Dobrze jest także dowiedzieć się, czy kierowcy potrafią sprawnie komunikować się w językach obcych, a także w jaki sposób spedytor może kontaktować się ze swymi kierowcami.

Zwrócenie uwagi na wymienione wyżej aspekty z pewnością pomoże w dokonaniu właściwego wyboru firmy transportowej, z którą nawiążesz owocną, długotrwałą współpracę.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKonferencja Specjalistów Logistyki pod naszym patronatem.
Następny artykułGazowe ciężarówki IVECO zasilą flotę Waberer’s
Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki. W trakcie studiów uczestnik i prelegent na wielu konferencjach naukowych. Z zamiłowania oraz z zawodu Specjalista ds. Transportu. Dążący do postawionych sobie celów i realizujący marzenia. Chętny do pomocy i doradzania w sprawach związanych z logistyką i transportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię