InPost, należący do amerykańskiego funduszu Advent International, podpisał umowę najmu całego budynku nr 2 w parku Logicor Łazy o łącznej powierzchni magazynowo biurowej wynoszącej 6,450 mkw. Jest to magazyn bez słupowy typu cross-dock, oferujący 5800 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 650 mkw. powierzchni biurowej, który będzie pełnił funkcję jednego z centrów dystrybucji InPost w regionie stolicy.

InPost S.A. jest największym, niezależnym operatorem logistycznym w Polsce. Świadczy nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Firma obecnie posiada już ponad 2950 Paczkomatów® InPost na terenie całej Polski. Według raportu „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e- Commerce Polska”, Paczkomaty® zdeklasowały odbiory na poczcie i są drugą najczęściej wybieraną formą odbiorów zakupów e-commerce, natomiast usługi kurierskie InPost zajęły trzecie miejsce wśród najchętniej wybieranych usług kurierskich w Polsce.

InPost jest liderem wzrostów wolumenów zarówno jeżeli chodzi o Paczkomaty® jak i usługi kurierskie. W obu tych segmentach w 2017 roku zanotowaliśmy ponad 50% wzrostu. Szybki rozwój firmy powoduje, że rośnie nasze zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowo-biurowe, dlatego zdecydowaliśmy się na wybranie oferty firmy Logicor” – powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost.

Park Logicor Łazy jest zlokalizowany miejscowości Łazy przy Alei Krakowskiej – głównej drodze wylotowej E77 na Kraków, 5 km od Janek i tylko 22 km od centrum Warszawy. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego kompleksu magazynowo biurowego jest bliska odległość od odcinka drogi krajowej S8 „Opacz-Paszków”, dzięki czemu park jest bezpośrednio połączony drogą krajową S8 ze stolicą i autostradą A2.

„Decyzja InPost o wynajęciu całego budynku w parku Logicor Łazy jest potwierdzeniem wysokiej jakości i doskonałej lokalizacji naszego portfolio magazynów logistycznych. Dowodzi też słuszności twierdzenia, że magazyny cross-dock w strategicznych lokalizacjach są optymalnym rozwiązaniem dla firm logistycznych, którym zależy na szybkiej i sprawnej dystrybucji. ” – powiedziała Anna Mazepa, Senior Asset Manager w Logicor.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię