W Paryżu, podczas targów Intermat 2018, IVECO prezentuje nowego Stralisa X-WAY w gamie zrównoważonych pojazdów dla branży budowlanej, odpowiadając tym samym na apel prezydenta Macrona o transformację flot pojazdów ciężarowych na pojazdy napędzane gazem ziemnym.

 

IVECO bierze udział w międzynarodowej wystawie dla sektora budowlanego i infrastruktury – Intermat 2018, trwającej od 23 do 28 kwietnia w Parc des Expositions w Paris-Nord Villepinte w Paryżu. Marka jest obecna na stoisku CASE Construction Equipment, gdzie prezentuje swoją ofertę pojazdu przeznaczonego do wielu zastosowań: recyklingu, budownictwa miejskiego oraz budowy dróg.

IVECO: właściwy pojazd do każdego zadania

Podczas wystawy marka prezentuje model Stralis X-WAY, nową serię opracowaną specjalnie z myślą o logistyce budowlanej i misjach urbanizacyjnych, która zapewnia także doskonałe możliwości wykorzystania pojazdu do aplikacji drogowych wymagających mobilności w terenie – jest to silne podejście skoncentrowane na misji. Łączy ono w sobie najlepsze technologie umożliwiające niskie zużycia paliwa i bezpieczeństwa IVECO, ze znaną wytrzymałością pojazdów również w najtrudniejszych terenach, zapewniając wysoką wydajność przy najlepszej ładowności w swojej klasie i niskim całkowitym koszcie posiadania.

W obszarze recyklingu, IVECO i CASE oferują gamę produktów, które idealne wpisują się  w zrównoważone gospodarowanie odpadami, głównie ze względu na technologię opartą na wytwarzaniu biometanu z odpadów. Na wystawie, w tym obszarze, prezentowany jest Stralis X-WAY z zabudową hakową, idealny dla branży recyklingowej, charakteryzujący się znakomitą zwrotnością, kompaktowymi wymiarami, własnościami terenowymi i dużą ładownością.

W sektorze miejskim IVECO prezentuje swoje lekkie pojazdy użytkowe i ciężarowe z zaawansowaną technologią zrównoważonego rozwoju w ekologicznym transporcie, Daily Blue Power napędzanym gazem ziemnym – zdobywca nagrody International Van of the Year 2018 – oraz Stralis X-WAY NP (Natural Power). IVECO przoduje w branży dzięki pionierskim rozwiązaniom, na które popyt jest coraz większy ze względu na walkę ze zmianami klimatycznymi i kwestię czystego powietrza na obszarach miejskich.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, powiedział: “Zobowiązanie IVECO do wspierania ekologii, skłoniło nas do tworzenia pionierskich zrównoważonych technologii, czego rezultatem jest pełna oferta alternatywnych pojazdów. W czasach, kiedy miasta i gminy wprowadzają ograniczenia w ruchu i rygorystyczne przepisy dotyczące emisji, aby rozwiązać kwestię jakości powietrza dla swoich obywateli, nasze pojazdy napędzane gazem ziemnym zapewniają przedsiębiorstwom budowlanym przewagę konkurencyjną, zwłaszcza w przypadku ubiegania się o pracę w centrach miast.”

Model Stralis X-WAY NP na obszarze miejskim, w połączeniu z elektryczną zabudową betonomieszarki CIFA, jest pierwszym elektrycznym mieszalnikiem do betonu na ciężarówce Bio-CNG. Ten pojazd zapewnia nie tylko korzyści wynikające z wyjątkowo cichej pracy oraz emisji cząstek stałych i CO2 bliskich zeru, ale oferuje również doskonałe parametry operacyjne z ładownością wynoszącą 8 m3 betonu.

Stralis X-WAY działa w sektorze, w którym ładowność jest kluczowym aspektem i pod tym względem oferuje najlepszą w swojej klasie ładowność. Wersja Super Loader na podwoziu 8×4 opracowana dla betonomieszarek o wadze poniżej 8 845 kg może pomieścić o 355 kg więcej ładunku niż najlepszy pojazd certyfikowany przez niezależną jednostkę certyfikującą UTAC.

Nowy Daily Blue Power, który otrzymał nagrodę “International Van of the Year 2018”, ma możliwość  uzyskania zgody na pracę przez całą dobę w centrach miast, uwalniając tym samym firmy budowlane od ograniczeń przepisów ochrony środowiska; dzieje się tak dzięki zwycięskiemu połączeniu technologii, niskich emisji i ochrony środowiska oraz wysokiej wydajności.

Ta nowa gama pojazdów zapewnia dostęp do przestrzeni miejskiej bez ograniczeń i oferuje klientom wybór trzech technologii: zasilanej sprężonym gazem ziemnym Daily Hi-Matic Natural Power; zero-emisyjny Daily Electric i Daily Euro 6 RDE Ready, najbardziej zaawansowana technologia diesla w branży.

Pokazany na targach Intermat Daily Hi-Matic Natural Power w unikalnej wersji DMC 7,2 tony z rozstawem osi wynoszącym 5.100 mm, pozwala na ładowność do 4,9 ton i długość ładunku do 6,4 metra. Jego zaawansowane, zrównoważone technologie są połączone z historycznymi zaletami wielokrotnie nagradzanej rodziny Daily, która zbudowała swoją pozycję dzięki solidności, wszechstronności, wydajności i trwałości.

W sektorze budownictwa drogowego IVECO prezentuje model Stralis X-WAY NP, napędzany wiodącą w branży technologią gazu ziemnego, oferujący nie tylko korzyści dla środowiska naturalnego, ale także wysoką ładowność oraz liczne  korzyści dla logistyki budowlanej w ośrodkach miejskich z ograniczeniami dotyczącymi pojazdów z silnikami wysokoprężnymi oraz emisji hałasu.

W strefie segmentu pojazdów przeznaczonych do pracy w kamieniołomach IVECO prezentuje dwa pojazdy: Astra HD9 8×6 Euro VI oraz Trakker, oba z zabudową typu wywrotka.

Asortyment pojazdów IVECO Astra przeznaczony jest do zastosowań w ciężkich warunkach terenowych; przy wydobyciu, w górnictwie, w kamieniołomach, transporcie ciężkim. Każdy szczegół, zaczynając od wysokowydajnego układu napędowego, aż do projektu elektroniki, został opracowany w taki sposób, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności, wytrzymałości i niezawodności pojazdów w najcięższych warunkach.

Na targach Intermat IVECO wprowadza nowy pojazd Astra HD9 86.50 Euro VI z w pełni automatyczną skrzynią biegów – konfigurację, która potwierdza, że DNA produktów IVECO Astra jest off-road z osiągami porównywalnymi do pojazdów stosowanych w kamieniołomach i kopalniach przy transporcie tego analogicznego ładunku.

Trakker został zaprojektowany do pracy w każdych warunkach terenowych i pogodowych – nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, gdzie wymagana jest od pojazdu wyjątkowa solidność, niezawodność i wydajność połączona z nowoczesną technologią. Trakker wielokrotnie udowodnił swoją legendarną siłę i wytrzymałość na najtrudniejszych terenach Rajdu Dakar.

IVECO zaprezentuje pokaz dynamiczny kilku pojazdów z rodziny Stralis X-WAY na budowie CASE w Monthyon, w tym pojazd wyposażony w nowy system Hi-Traction, a także pojazdy w konfiguracji wywrotki, betonomieszarki oraz żurawia.

 

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO

Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułINPOST WYNAJĄŁ CAŁY BUDYNEK W PARKU LOGICOR ŁAZY
Następny artykułDachser rozwija współpracę z ZF Friedrichshafen
Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki. W trakcie studiów uczestnik i prelegent na wielu konferencjach naukowych. Z zamiłowania oraz z zawodu Specjalista ds. Transportu. Dążący do postawionych sobie celów i realizujący marzenia. Chętny do pomocy i doradzania w sprawach związanych z logistyką i transportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię