Pakistański National Logistics Cell (NLC) i Daimler AG podpisali list intencyjny dotyczący montażu ciężarówek Mercedes-Benz na terenie Pakistanu.

Ze strony NLC list podpisali dyrektor generalny National Logistic Cell Generał Mushtaq Faisal i Zia Ahmed, CEO Pak NLC Motors. Mercedes-Benz Special Trucks był reprezentowany przez Klausa Fischingera, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego i dra Ralfa Forchera, szefa działu sprzedaży w Wörth (Niemcy).

Podpisanie listu intencyjnego z europejskim producentem może przynieść przełom w pakistańskiej logistyce i przemyśle transportowym, gdyż ciężarówki Mercedes-Benz to zaawansowane technologicznie maszyny, które łączą w sobie najwyższą wydajność, przyjazność dla środowiska, niezawodność i  bezpieczeństwo na drodze.

Pakistańska polityka rozwoju motoryzacji na lata 2016-21 była główną siłą promującą lokalny montaż ciężarówek Mercedes-Benz.

„Jeśli inicjatywa się powiedzie,  to zapewni zdrową konkurencję w branży, a także spełni wymagania logistyczne związane z projektem Chińsko – Pakistańskim Korytarzem Ekonomicznym (CPEC),”– mówi Faisal. Dodaje również, że przedsięwzięcie spowoduje zmiany w standardach jakościowych lokalnych dostawców oraz zapewni nowe miejsca pracy.

Dr Ralf Forcher dodaje: “Pakistańska infrastruktura i sektor budowlany w ostatnich latach odnotowały znaczny rozwój, wywarło to bezpośredni wpływ na branżę logistyczną, gdyż nastąpił wzrost popytu na pojazdy użytkowe”.

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTop Young100 wystartował !
Następny artykułWynajem ma się coraz lepiej
Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki. W trakcie studiów uczestnik i prelegent na wielu konferencjach naukowych. Z zamiłowania oraz z zawodu Specjalista ds. Transportu. Dążący do postawionych sobie celów i realizujący marzenia. Chętny do pomocy i doradzania w sprawach związanych z logistyką i transportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię