W dniach 17-18 listopada 2016 roku odbyła się już trzecia edycja Sopockich Warsztatów Logistycznych organizowanych przez Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego działające przy Katedrze Logistyki. Przedsięwzięcie objęte zostało patronatem JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Dziekana Wydziału Ekonomicznego UG oraz trzech prezydentów miast: Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Patronat medialny objęły natomiast czasopisma branżowe z sektora TSL oraz radio studenckie MORS.
Pierwszy dzień rozpoczął się od uroczystej inauguracji, na której zebranych uczestników powitał opiekun Naukowego Koła Logistyki dr Leszek Reszka oraz prezes koła Piotr Wierzbicki. Po przywitaniu gości dr Tomasz Gutowski, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Ekonomicznego, dokonał uroczystego otwarcia warsztatów, po czym głos zabrał profesor Mirosław Chaberek – kierownik Katedry Logistyki UG – i słowem wstępu, wygłosił krótkie przemówienie nawiązujące do tematyki wydarzenia. Następnie po przerwie śniadaniowej, goście rozeszli się do sal, w których prowadzone były warsztaty przez przedstawicieli takich przedsiębiorstw jak PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o., spotkanie to przebiegło pod nazwą ,,PKP Szybka Kolej Miejska jako element systemu logistycznego Trójmiasta”, ZF Polpharma s.a., na którym analizowano ,,Wdrożenia przeprowadzone przez Zespół Najlepszych Praktyk w Logistyce w obszarze Logistyki Grupy Polpharma, Federal – MogulBimets.a, gdzie uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie ,,Jak skracać czas dostaw i zmniejszać zapasy branży Automotive na przykładzie Federal – Mogul Gdańsk”, oraz PKN EPAL, na którym to zebrani zapoznawali się z tematyką ,,Certyfikowane palety – niezbędny przyjaciel każdego logistyka”.
Po spotkaniach miała miejsce przerwa obiadowa dla wszystkich uczestników, a następnie rozpoczął się drugi blok warsztatowy, gdzie swoją obecnością zaszczycili nasprzedstawiciele przedsiębiorstw: TimoComSoft – Und Hardware GmbH, z którymi spotkanie było odpowiedzią na pytanie ,,Jak bezpiecznie i skutecznie zawierać transakcje na rynku transportowym z wykorzystaniem współczesnych technologii”, Kancelaria Brokerska WTB, gdzie warsztat przebiegł pod nazwą ,,Ubezpieczenie ważnym ogniwem łańcucha dostaw”, Trans –Rach, którego wykład przebiegł pt. ,,Symulacja dnia pracy spedytora drogowego”. Blok warsztatów zakończyło szkolenie przeprowadzone przez Panią Iwonę Wasielewską – Marszałkowską, która również przybliżyła zebranym specyfikę pracy spedytora przeprowadzając warsztat o nazwie ,,Spedytor jako ogniwo łańcucha dostaw, czyli ,<>”. Po zakończeniu drugiego bloku warsztatowego odbyła się prezentacja referatów naukowych uczestników, pod koniec której wyłoniono zwycięski referat.
Drugiego dnia uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z pracą w przedsiębiorstwach, odwiedzając Centralę Ruchu PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o. oraz fabrykę łożysk ślizgowych Federal – MogulBimets.a.
W trzeciej edycji Sopockich Warsztatów Logistycznych udział wzięło stu pięćdziesięciu uczestników, wśród których znaleźli się studenci trzynastu ośrodków naukowych. (…) Całe dwa dni upłynęły pod znakiem pogłębiania wiedzy na temat logistyki, jak również poznania jej od strony praktycznej, co stało się możliwe dzięki doświadczeniu i wiedzy prelegentów oraz wizytom w przedsiębiorstwach, w których można było nie tylko posłuchać słów niezwykle doświadczonych osób, ale również zobaczyć, jakie odzwierciedlenie ma nabywana przez lata wiedza w praktycznych działaniach. Dodatkowo jak zawsze spotkanie to było okazją do nawiązania kontaktów z miłośnikami branży oraz wymiany poglądów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom III SWL za przybycie i mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele edycji tego wydarzenia, które będziemy spędzać w coraz większym gronie logistyków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię