Chicago, 15 marca 2018 r. — firma Freightex, świadcząca w całej Europie usługi transportu całopojazdowego i drobnicowego towarów, a także transportu specjalistycznego, w tym, z funkcją chłodzenia podczas jazdy, poinformowała o zmianie nazwy na Coyote Logistics.

Firma Freightex powstała w 2001 r. w Dover, a w styczniu 2017 r. została przejęta przez UPS — dwa lata po przejęciu przez UPS firmy Coyote Logistics (sierpień 2015). Przejęcie firmy Freightex pomogło UPS i Coyote Logistics wejść na rozwijający się europejski rynek usług logistycznych świadczonych przez stronę trzecią (3PL).

Założona w 2006 r. firma Coyote Logistics z siedzibą w Chicago przez ostatnie półtora roku rozwijała swoje usługi na całym świecie. Po otwarciu w zeszłym roku oddziału w Guadalajarze planowała wejść na rynki w kolejnych krajach. Udało się to dzięki nabyciu przez UPS firmy Freightex mającej oddziały w Wielkiej Brytanii, Polsce i Holandii.

„Chcemy rozwijać naszą działalność w Europie pod jedną, ujednoliconą marką” – powiedział Jonathan Sisler, prezes Coyote Logistics. „Dzięki temu utrzymamy silną kulturę organizacyjną, a także zwiększymy innowacyjność i zagwarantujemy wysoką jakość usług. Tym cechom zawdzięczamy nasz sukces w Ameryce Północnej. Każdy pracownik Coyote należy do jednego globalnego zespołu kierującego się tymi samymi wartościami i wizją”.

Od teraz, rozwijając swoją ofertę w Europie, Freightex będzie działać pod nazwą Coyote Logistics. W Europie operuje obecnie ponad pół miliona przewoźników drogowych, co dla Coyote oznacza duże możliwości rozwoju dotychczasowej bazy firm transportowych, a tym samym zwiększenie korzyści dla klientów i przewoźników.

„Przez ostatnich 12 miesięcy podnieśliśmy poziom naszych usług w Europie, korzystając z rozwiniętych procesów firmy Coyote, zwłaszcza dotyczących technologii i szkoleń” –powiedział Tim Phillips, prezes europejskiego oddziału firmy. „Zmiana marki to naturalny krok na naszej drodze rozwoju. Współpracujemy z wieloma globalnymi klientami i przewoźnikami, którym możemy teraz przedstawiać jednolitą ofertę pod tą samą marką”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.coyote.com.

Informacje o firmie Freightex

Firma Freightex została założona w 2001 r., a jej siedziba mieści się w Dover w Wielkiej Brytanii. Firma ma wielu różnorodnych klientów z całej Europy, a jej działalność koncentruje się na świadczeniu usług wysokiej jakości oraz udostępnianiu efektywnych rozwiązań w zakresie transportu ładunków całopojazdowych lub drobnicowych, a także innych rodzajów transportu drogowego. Freightex specjalizuje się w transgranicznych trasach europejskich i dysponuje zespołem doświadczonych profesjonalistów w tej branży, dzięki czemu zapewnia klientom znakomite ceny i poziomy usług. Ponieważ dysponuje siecią przewoźników oraz dedykowaną flotą, może zaoferować klientom pełną gamę typów pojazdów. Freightex wprowadza rozwiązania technologiczne, które optymalizują ruch i zapewniają maksymalne wykorzystanie dostępnej ładowności ciężarówek.

Freightex jest członkiem organizacji BIFA (British International Freight Association) i CILT (Chartered Institute of Logistics). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Freightex.com.

Informacje o firmie Coyote

Coyote Logistics LLC została założona w 2006 r. i ma siedzibę w Chicago. Obecnie jest podmiotem kontrolowanym przez UPS i liderem w dziedzinie usług logistycznych świadczonych przez trzecią stronę (3PL) w Ameryce Północnej. Coyote świadczy usługi całopojazdowe oraz drobnicowe, intermodalne, usługi celne w zakresie transportu lotniczego i oceanicznego oraz usługi zarządzania transportem. Z usług tych korzysta ponad 14 000 spedytorów różnej wielkości i z różnych branż. Firma została przejęta przez UPS w sierpniu 2015 roku, dzięki czemu mogła dodać do swojej oferty wykorzystanie zasobów UPS, transport lotniczy i oceaniczny, usługi celne i inne usługi dostępne w portfelu UPS. Firma Coyote charytatywnie wspiera szpital St. Jude Children’s Research Hospital, dla którego zebrała 1,7 miliona dolarów w ciągu sześciu lat.

Firma była wielokrotnie wyróżniana za swoją innowacyjność, kulturę organizacyjną i rozwój. W roku 2018 prezes Coyote Jonathan Sisler otrzymał od Supply & Demand Chain Executive tytuł Pro to Know. W roku 2017 firma Coyote została uznana przez Chicago Tribune siódmy raz z rzędu za jedno z najlepszych miejsc pracy, a Forbes umieścił ją na swojej liście najlepszych amerykańskich pracodawców średniej wielkości. Ponadto dyrektor ds. informatycznych Coyote Darren Cockrel otrzymał tytuł ITA CityLIGHTS Technologist of the Year, Selling Power umieścił Coyote na 23 miejscu listy 50 Best Companies to Sell For, Food Logistics przyznał Coyote tytuł Top 3PL and Cold Storage Provider, Inbound Logistics — tytuł  Top 100 3PL Provider, a aplikacja mobilna Coyote dla nadawców przesyłek CoyoteHOWL otrzymała nagrodę Supply & Demand Chain Executive 100. Built in Chicago w 2016 r. umieścił Coyote na 9 miejscu listy Top 100 Digital Companies in Chicago. Firma Coyote znalazła się też na listach Inbound Logistics‘s 2016 Top 100 3PL Providers, Food Logistics‘ 2016 Top Green Providers za usługę floty prywatnej oraz prowadzoną przez Transport Topics listę najlepszych pośredników.

Dyrektor generalny Coyote Jeff Silver znalazł się na prowadzonej przez Crain’s Chicago Business liście Who’s Who in Chicago Business w 2017 r., a Supply and Demand Chain Executive umieścił go czwarty raz na swojej liście Pros to Know. We wrześniu 2016 r. otrzymał tytuły ITA CityLights CEO of the Year oraz 2016 Food Logistics Champion. W 2011 został uznany przez Ernst & Young za przedsiębiorcę roku na środkowym zachodzie, a w 2014 Chief Executive uznał go za dyrektora generalnego roku w kategorii ogólnej.

Jeff jest członkiem rady Northwestern University Transportation Center (NUTC) i komitetu doradczego dziekana MIT School of Engineering, a także Economic Club of Chicago. Dyrektor ds. kadrowych i współzałożycielka firmy Marianne Silver znalazła się na opracowanej przez Forbesa liście 11 Women Who Started Amazing Companies.

Więcej informacji o firmie Coyote można znaleźć na stronie www.coyote.com.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPapp Italia to obecnie Dachser Italy Food Logistics
Następny artykułDachser: sklepy DIY na wyciągnięcie ręki
Absolwent Wyższej Szkoły Logistyki. W trakcie studiów uczestnik i prelegent na wielu konferencjach naukowych. Z zamiłowania oraz z zawodu Specjalista ds. Transportu. Dążący do postawionych sobie celów i realizujący marzenia. Chętny do pomocy i doradzania w sprawach związanych z logistyką i transportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię