„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbędą się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia najważniejsi gracze branży intralogistycznej zaprezentują swoje bestsellery i nowości. Wiemy już mniej więcej, czego spodziewać się po stoisku STILL.

Praktyczne rozwiązania, spektakularne innowacje i goście ściągający z każdego zakątka świata, by je oglądać – tak opisują sedno nadchodzących targów CeMAT ich organizatorzy. Zapowiadają, że tegoroczna edycja stanie się areną wyjątkowej interakcji rozwiązań z obszaru Logistyki i Przemysłu 4.0. Ma się to urzeczywistnić dzięki umieszczeniu w bezpośrednim sąsiedztwie Hannover Messe. Jedno z największych w skali globu wydarzeń skupiających podmioty działające w sektorze innowacyjnego przemysłu odbywa się w tym roku w tym samym terminie. Nieprzypadkowo. – Dzięki wspólnemu miejscu i terminom CeMAT i Hannover Messe spodziewamy się jeszcze większej niż zwykle liczby gości – mówi Thomas A. Fischer, CSO STILL GmbH. Czym firma planuje przyciągnąć gości obu wydarzeń na swoje stoisko?

Sztandarowe produkty i nowości

W przestrzeni targowej zajętej przez STILL pierwszoplanowe role będą z pewnością  odgrywać produkty nominowane do IFOY 2018. Rozwiązania firmy walczą w tym roku w 3 kategoriach: „Wózek z przeciwwagą”, „Wózek techniki magazynowej” i „Nagroda specjalna”. W pierwszej z nich o laur konkuruje RX 20 – kompaktowy, dający swobodę elastycznego dopasowania do potrzeb magazynu pojazd, który jako pierwszy na rynku pozwala na przyłączenie zarówno akumulatorów przeznaczonych do komór typu A jak i B. W pozostałych dwóch kategoriach pomarańczowego producenta reprezentuje linia wózków OPX, składająca się z dziewięciu ergonomicznych pojazdów do kompletacji, pozwalających ograniczyć czas potrzebny na wykonywanie związanych z nią  zadań. O tytuł w obszarze techniki magazynowej konkuruje model OPX-L 16. Do nagrody specjalnej nominowany jest natomiast STILL Easy Drive – charakterystyczny dla serii OPX system łączący kierownicę z całościowym interfejsem sterowania funkcjami wózka. Prócz maszyn, które dotychczas spotkały się z uznaniem, na stoisku można spodziewać się także premier. Dziesiątego kwietnia br. ogłoszono na przykład , że podczas targów po raz pierwszy zaprezentowana zostanie nowa linia kompaktowych, prowadzonych ręcznie wózków podnośnikowych: ECV.

Zautomatyzowana rodzina

Skojarzeniowo bliższa przewodniemu motywowi targów CeMAT będzie sekcja poświęcona rozwiązaniom automatyzacyjnym. Choć ze względu na spektakularność działania uwagę zwiedzających skupi na sobie z pewnością podążający samoczynnie za operatorem iGo neo CX 20, na stoisku będzie można dowiedzieć się także o innych rozwiązaniach z tego obszaru. Zróżnicowane systemy zgromadzone pod nazwą iGo reprezentują wszystkie aspekty modułowej koncepcji automatyzacji STILL. Grupę tę tworzą obecnie:

  • iGo easy – nagrodzony nagrodą IFOY 2014 system, pozwalający na intuicyjne programowanie zadań wózka podnośnikowego z poziomu interfejsu w tablecie;
  • iGo neo CX 20 – układ czujników, laserowych skanerów 3D i sterowników, umożliwiający autonomiczne poruszanie się pojazdu do kompletacji poziomej za operatorem (laureat IFOY 2017);
  • iGo remote – system zdalnego sterowania wózkami kompletacji poziomej CX 20 i CX-T;
  • iGo systems – wspólny projekt STILL i Egemin Automation, w ramach którego tworzone są kompleksowe systemy automatyzacji pracy magazynów, z wykorzystaniem m.in.: CX-T, EK-X, FM-X czy MX-X / MX-Q.

Usługi 4.0

Zgodne z duchem koncepcji zakładających zwiększanie wydajności procesów intralogistycznych i przemysłowych w oparciu o osiągnięcia Internetu Rzeczy są także innowacyjne usługi flotowe STILL. Na stoisku firmy będzie można między innymi dowiedzieć się więcej o STILL neXXt Fleet – następcy oprogramowania serii Fleet Manager. Nowość łączy w sobie wiele popularnych dziś trendów kojarzonych z Przemysłem 4.0. Wybrane z nich to: automatyczne zbieranie i agregowanie informacji z wózków, przechowywanie danych w chmurze i zapewnienie dostępu do nich z urządzeń mobilnych oraz modułowa konstrukcja i abonamentowy tryb rozliczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię