Warszawa, 17.10.2017 r.: Westwing Home & Living, największy w Polsce klub zakupowy z produktami do wyposażenia i dekoracji wnętrz, przeniósł swoje centrum logistyczne z warszawskiej Pragi Północ do Parzniewa.Firma wynajęła 4200 mkw. powierzchni magazynowej w nowo otwartym parku Hillwood Pruszków, zlokalizowanym 3 km od węzła autostrady A2.Zmiana ta podyktowana jest otwarciem sklepu stacjonarnego i wzrostem sprzedaży w Polsce, Czechach i na Słowacji.

 Westwing to międzynarodowy lider e-commerce w branży wyposażenia i dekoracji wnętrz, który oferuje produkty w krótkoterminowych, spójnych stylistycznie kampaniach.W Polsce firma działa od 2011 r. i ma już ponad 1,7 mln użytkowników. Dodatkowo w listopadzie 2016 r., w warszawskim centrum handlowym Arkadia, został otwarty pierwszy w Europiesklep stacjonarny tej marki.

Model biznesowy Westwing zakłada ciągle zmieniający się asortyment, dlatego firma nie prowadzi tradycyjnego magazynu z dużymi stanami magazynowymi, a centrum logistyczne służące głównie do kompletowania zamówień.Przemysław Kowalewski, dyrektor zarządzający Westwing Home & Living na Europę Środkową, wyjaśnia dlaczego firma zdecydowała się przenieść wszystkie operacje logistyczne do podwarszawskiego Parzniewa:

„Od początku istnienia Westwing staramy się racjonalnie podchodzić do naszych potrzeb logistycznych i  dostosowywać powierzchnię magazynową do rosnącego wolumenu. W ostatnim roku znacznie zwiększyliśmy sprzedaż, m.in. dzięki otwarciu sklepu stacjonarnego i rozwojowi obsługiwanych z Warszawy rynków: czeskiego i słowackiego. Potrzebowaliśmy większej powierzchni magazynowej.Ponadto sama lokalizacja, na Pradze Północ, powodowała utrudnienia w pracy magazynu ze względu na ograniczenia ruchu dla pojazdów ciężarowych w Warszawie. W obecnym centrum logistycznym nie ma tego problemu, bo jest zlokalizowane poza miastem”.

Nowy magazyn Westwing znajduje się w otwartym na początku października 2017 r. parku Hillwood Pruszków. Firma ma do dyspozycji 4200 mkw.powierzchni, a w planach także zbudowanie 3-poziomowej antresoli, dzięki której zyska dodatkowe 3 tys. mkw. Obecność pięciu ramp, pozwala przyjmować kilka dostaw równocześnie, co jest niezwykle istotne przy obsłudze modelu biznesowego, jakim jest klub zakupowy. Codziennie na stronie Westwing.pl pojawia się ok. 1000 nowych produktów, co dla centrum logistycznego oznacza ok. 250dostaw przychodzących każdego miesiąca.

„Współpracujemy z wieloma dostawcami, głównie z Polski i Europy Zachodniej, dlatego lokalizacja magazynu, w pobliżu węzła „Pruszków”autostrady A2, jest dla nas bardzo atrakcyjna. Co więcej, relokacja magazynu do strefy podwarszawskiej, pozwoliła nam zoptymalizować koszty logistyczne” – dodaje Przemysław Kowalewski.

Centrum logistyczne w Parzniewie jest jednym z 8 centrów logistycznych Westwing na świecie.Każdego miesiąca wysyłane jest stąd 12-15 tys. paczek do klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię