Solidnie wykonane i funkcjonalne regały magazynowe sprawiają, że magazyn jest bezpiecznym i przyjaznym miejscem pracy. Wyposażenie hali magazynowej jest równie istotne jak dokładne przeszkolenie magazynierów oraz zapewnienie prawidłowych warunków do przechowywania określonych towarów. Dowiedz się, jak wybrać regały do magazynu.

 

1. Regały półkowe o szerokim zastosowaniu

2. Regały paletowe do składowania dużych ładunków

3. Regały magazynowe na opony i felgi

W magazynach, hurtowaniach, warsztatach, na halach produkcyjnych, a także w wielu innych miejscach potrzebne są regały, które cechują się stabilnością i wysoką wytrzymałością na obciążenia. Takie warunki spełniają regały magazynowe wykonane ze stali. Oto 3 popularne rodzaje regałów do magazynów i nie tylko.

Regały półkowe o szerokim zastosowaniu

Regały półkowe cechuje uniwersalność, gdyż mogą być używane zarówno w firmach produkcyjnych i magazynach, jak i w księgarniach, archiwach oraz różnych urzędach. Na półkach można ułożyć niemalże wszystko, porządkując różne przedmioty, pudła i teczki. Jeden regał magazynowy tego typu wytrzymuje obciążenie nawet kilkuset kilogramów, a dzięki jego stabilności, magazynierzy, bibliotekarze lub pracownicy archiwum mogą bezpiecznie układać i ściągać przedmioty znajdujące się na półkach. Regały półkowe bez trudu dopasowuje się do wielkości i kształtu pomieszczenia (możliwe jest zamówienie modeli narożnych), a ich montaż jest prosty i szybki.

Regały paletowe do składowania dużych ładunków

Regały paletowe są przystosowane do składowania ładunków na paletach. W zależności od rodzaju palet, ich wagi i innych parametrów, dobiera się odpowiednie regały złożone z pionowych ram i poziomych belek (inaczej trawersów). Podczas wybierania regałów paletowych określa się rodzaj wykorzystywanego do pracy wózka widłowego, by uniknąć problemów z obsługą magazynu.

Regały paletowe są przystosowane do potrzeb magazynów wysokiego składowania, dlatego wykorzystuje się je często w dużych centrach logistycznych. Dzięki nim, w centrum mieści się wiele ton towarów różnego typu, a hala jest uporządkowanym i bezpiecznym miejscem pracy.

 

Regały magazynowe na opony i felgi

Regały na opony i felgi przydają się zarówno w magazynach, jak i w warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych. Trawersy o specjalnej formie umożliwiają bezpieczne składowanie opon bez odkształcania ogumienia. Ze względu na kompatybilność regałów magazynowych na opony z regałami półkowymi i paletowymi, można je łączyć z innymi systemami i rozbudowywać powierzchnię do składowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię