FedEx i TNT Express uzgadniają rekomendację publicznej oferty zakupu wszystkich akcji TNT Express w całości za gotówkę

Spółki FedEx Corporation (FedEx) i TNT Express N.V. (TNT Express) zawarły warunkowe porozumienie co do zalecanej oferty publicznej zakupu w całości za gotówkę akcji zwykłych spółki TNT Express po 8,00 € za akcję.Cena Ofertowa przewyższa o 33% cenę z zamknięcia notowań 2 kwietnia 2015 roku i o 42% średnią cenę ważoną wolumenem za jedną akcję TNT Express, wynoszącą 5,63 € w ciągu ostatnich trzech miesięcy kalendarzowych. Wycena spółki TNT Express wynikająca z transakcji plasuje się na poziomie 4,4 miliarda € (4,8 miliarda USD).

Połączenie zapewni przekształcenie możliwości działania spółki FedEx w Europie i przyśpieszy jej rozwój w skali światowej. Klienci zyskają dostęp do rozszerzonej zintegrowanej ogólnoświatowej sieci łączącej w sobie duże możliwości TNT Express w Europie z atutami FedEx w innych regionach świata, w tym Ameryce Północnej i Azji.

Zarówno Pracownicy FedEx, jak i TNT Express angażują się na rzecz budowania pozytywnych doświadczeń klientów, tworzenia wartości dla akcjonariatu oraz wspierania lokalnych społeczności, w których mieszkają i pracują.

Strony uzgodniły także pewne zobowiązania pozafinansowe, w tym:

  • Dotychczasowe warunki zatrudnienia w TNT Express będą nadal przestrzegane.
  • Regionalna centrala europejska połączonych spółek będzie zlokalizowana w Amsterdamie/Hoofddorp.
  • Centrum TNT Express w Liege zostanie utrzymane jako działalność istotna dla przyszłości grupy.
  • FedEx i TNT Express przewidują, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie kalendarzowego roku 2016.
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTurcja nowy kierunek dla transportu
Następny artykułCentrum PROMO
Portal dla ludzi z pasją! Takie motto przyświeca nam w codziennej pracy. MłodziLogistycy.pl to portal dla tych, dla których logistyka to przyszły zawód. Również dla tych, którzy już praktykują w zawodzie, ale pragną śledzić bieżące wydarzenia z branży logistycznej.