Sea Point, pod tą nazwą kryje się Sympozjum Transportowo-Logistyczne organizowane przez Koło Naukowe Logistyki i Transportu (KNLiT) Akademii Morskiej, działające na wydziale Inżynieryjno – Ekonomicznym Transportu. W bieżącym roku studenci z całej Polski uzyskali możliwość swojej prezentacji i poszerzania wiedzy z zakresu TSL na IX odsłonie Sea Point, który odbył się w dniach 5-6 listopada.
Sea Point organizowane przez KNLiT jest Sympozjum z wieloletnią tradycją podtrzymywaną z roku na rok. Również w tym roku członkowie KNLiT nie zawiedli. Harmonogram Sympozjum składał się z dwu dniowych wykładów i atrakcji.
W pierwszym dniu zaplanowane były takie punkty jak: akredytacje, panel sponsorski, panel I – Gospodarka Morska oraz panel II – Konteneryzacja. Punktualnie o 10.00 prowadzący wraz z władzami uczelni otworzyli IX Sympozjum Transportowo- Logistyczne Sea Point 2015. Nastąpiło oficjalne przywitanie i otwarcie Sympozjum, a następnie odbył się Panel Sponsorski, na którym zaprezentowali się przedstawiciele portalu Młodzi Logistycy, Stowarzyszenia Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Urzędu Statystycznego. Po zakończeniu panelu Sponsorskiego inż. Krzysztof Kaczmarek prezentacją na temat „Złomowanie statków – problem Europy i Świata” otworzył pierwszy panel prezentacji dotyczący Gospodarki Morskiej. Kolejnymi prelegentami w tym panelu byli, inż. Dawid Wojton „Zasoby Morza Bałtyckiego”, Justyna Kaniewska, Klaudia Józefowska („Porty morskie jako ogniwa w łańcuchach transportowych”). Po pierwszym panelu i odbytej przerwie kawowej nastąpiło otwarcie drugiego panelu związanego z Konteneryzacją. Podczas panelu swoje referaty zaprezentowali zarówno studenci Michalina Florczak („Przeładunki kontenerowe”), inż. Daria Kubowicz („Wyścig kontenerowców”), Paweł Szyman, Andrzej Śliwiński („Innowacyjne rozwiązania stosowane w przewozie ładunków drobnicowych”), jak również pracownicy Akademii Morskiej mgr inż. Ewelina Chłopińska („Gazowe kontenerowce w transporcie morskim”) oraz mgr inż. Piotr Durajczyk („Wykorzystanie systemu informacji rzecznej RIS w celu poprawy zdolności przewozowej kontenerów na Odrze”). Po zakończonych prezentacja prelegentów wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie, po czym nastąpił wspólny obiad w restauracji „Pod Masztami” ulokowane w głównym budynku Akademii Morskiej w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego. Następnym punktem programu pierwszego dnia była wizyta uczestników Sympozjum w Muzeum Techniki i Transportu w Szczecinie. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia bez wątpienia uznać można zabawę integracyjną, będąca swoistą okazją nawiązania nowych znajomości, jak również utrwalenia już nabytych z lat poprzednich i innych konferencji naukowych.
Drugi dzień Sympozjum obfitował w zmiany planów. Niestety z powodu technicznych niezależnych od organizatora, nie udało się przeprowadzić turnieju uczestników na polu wirtualnej giełdy transportowej przy wykorzystaniu platformy TransEdu. W zamian za to uczestnicy uzyskali okazję zwiedzenia i poznania perły Akademii Morskiej – jednostki szkoleniowej Nawigator.
Koło Naukowe Logistyki i Transportu ma nadzieję, że chwile spędzone w Szczecinie, zostaną w pamięci na długo i zachęcą do ponownego uczestnictwa w organizowanym przez siebie Sympozjum, które w nadchodzącym roku obchodzić będzie swój jubileusz – X edycja Sea Point. Już dziś KNLiT zachęca do śledzenia wydarzenia i zaprasza do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu.
Krzycz Sea Point!
Z pozdrowieniami
Członkowie Koła Naukowego Logistyki i Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie.
[gallery_bank type=”images” format=”thumbnail” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_name” animation_effect=”” album_title=”true” album_id=”4″]
Artykuł genialny. Czekam na więcej
Gratulacje dla autora. Interesujący artykuł, a to w dzisiejszych czasach rzadkość!
Bardzo mi się podoba powyższy artykuł.
Nie znam się do końca na tymm temacie ale miło się czyta.