Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK

2579

Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej “KoDiK” powstało we wrześniu 2007r. z inicjatywy grupy zapalonych studentów 4. roku Budownictwa, Politechniki Gdańskiej. Celem koła w tamtym czasie było wzbogacenie wiedzy w dziedzinie inżynierii transportowej i pokrewnych. Główną ideą koła było ułatwienie studentom specjalności transportowych dostępu do wiedzy praktycznej. Zakładając Koło ówcześni członkowie wymarzyli sobie sprawnie działającą organizację, która stymulując członków do rozwoju inżynierskiego, pozwoli także rozwinąć umiejętności miękkie takie jak organizowanie, zarządzanie ludźmi, harmonogramowanie pracy oraz zarządzanie czasem.

Dziś, po ponad 10 latach od założenia wiemy, że transport jest naszą przyszłością. Choć główne cele zainteresowania zmierzają teraz bardziej w kierunku systemów zarządzania oraz sterowania transportem to pozostałe elementy naszej organizacji pozostają bez zmian. Chcemy doskonalić się poprzez różnego rodzaju wycieczki, wizyty studyjne, konferencje naukowe, wykonywanie projektów wdrożeniowych czy organizowanie eventów mających na celu popularyzację wiedzy z zakresu transportu.

 

Politechnika Gdańska
Gabriela Narutowicza 11/12, 80-952 Gdańsk-Wrzeszcz
Prezes koła: Jakub Gronowski
Opiekun koła: dr inż. Krystian Birr
Rok założenia: 2007
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKNLiT
Następny artykułLogistyczne Koło Naukowe
Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą tematyką transportu. Bierzemy udział w różnego rodzaju projektach i konferencjach naukowych, a także organizujemy warsztaty oraz wycieczki tematyczne, aby praktycznie poznać interesujące nas tematy. Bierzemy udział też w licznych projektach dotyczących transportu. KoDiK jest rozwijającym się Kołem Naukowym, które z roku na rok jest coraz prężenie działającą machiną w branży, dzięki czemu zdobywa uznanie w środowisku transportowym nie tylko na pomorzu, ale również w Polsce. Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem w nasze szeregi lub chciałbyś podyskutować o tematach transportowych - zapraszamy!