KNTiL TRANSLOG

2708

Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG rozpoczęło swoją działaloność w roku 2003, zrzeszając studentów niegdyś Akademii Morskiej, a obecnie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Członkami Koła są studenci, których łączy wspólne zainteresowanie dziedziną transportu, logistyki i spedycji. Będąc członkiem koła, każdy z nas ma możliwość poszerzania swojej wiedzy z tego zakresu oraz rozwijania umiejętności.

W działalność Koła wpisuje się między innymi:
– coroczna organizacja ogólnopolskiej konferencji Student Maritime Conference o tematyce związanej z sektorem TSL, (konferencja obejmuje część oficjalną, podczas której odbywa się konkurs na najlepszy referat oraz część integracyjną na promie Stena Line podczas podróży z Gdyni do Karlskrony w Szwecji. Za całą organizację są odpowiedzialni członkowie Koła dzięki czemu mogą zdobywać nowe doświadczenia, a podczas samej konferencji poznawać nowych i ciekawych ludzi z całej Polski)
– udział w konferencjach organizowanych przez koła naukowe z całego kraju, który daje możliwość prezentacji własnego referatu, lub uczestnictwa w charakterze słuchacza, a także udziału w warsztatach oraz integracji z innymi uczestnikami,
– coroczna publikacja recenzowanych artykułów autorstwa członków KNTiL TRANSLOG,
– udział w Sympozjum Morskim Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które odbywa się każdego roku w Ośrodku rekreacyjnym Duszpasterstwa Ludzi Morza w miejscowości Sznurki na Kaszubach,
– uczestnictwo w projektach badawczych,
– udział w prelekcjach organizowanych przez firmy oraz profesorów specjalizujących się w dziedzinie trasportu i logistyki,
– liczne spotkania członków Koła, podczas których omawiamy bierzące sprawy oraz mamy okazję spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze poza murami uczelni.

Członkowstwo w KNTiL TRANSLOG daje wiele korzyści takich jak m. in. możliwość poznania wielu ciekawy osób, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń podczas organizacji konferencji oraz pracy nad własnymi artykułami do publikacji, zwiększenie szansy na zdobycie stypendium Rektora UMG oraz stypendium Ministra Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej.

Nasze największe sukcesy:
– Cztery nominacje w Konkursie Czerwonej Róży,
– Stypendia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej,
– Publikacja monografii naukowej,
– Organizacja jednej z największych konferencji naukowych w Polsce – Student Maritime Conference.

Uniwersytet Morski
ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia
Prezes koła: Marta Januszewska
Opiekun koła: dr Sławomir Skiba
Rok założenia: 2003
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSKN AELOGIC
Następny artykułSKN OPTEAM
Portal dla ludzi z pasją! Takie motto przyświeca nam w codziennej pracy. MłodziLogistycy.pl to portal dla tych, dla których logistyka to przyszły zawód. Również dla tych, którzy już praktykują w zawodzie, ale pragną śledzić bieżące wydarzenia z branży logistycznej.