Grupa Kapitałowa PEKAES osiągnęła w I półroczu 2015 r. ponad 49 proc. wzrost zysku netto oraz 6,9 proc. wzrost EBITDA, które wyniosły odpowiednio 11,37 mln zł i 18,9 mln zł. PEKAES poprawił również wszystkie kluczowe wskaźniki rentowności.

 

 

  • 11,37 mln zł zysku netto, wzrost r/r o 49,3 proc.;
  • 18,9 mln zł wyniku EBITDA, wzrost r/r o 6,9 proc.;
  • 5,5 proc. rentowności EBITDA wobec 4,9 proc. za I półrocze 2014 r.;
  • Wskaźniki rentowności sprzedaży 8,3 pp. i rentowności netto 3,3 pp. były wyższe w porównaniu r/r o odpowiednio 0,8 pp. i 1,2 pp.

Wynik netto wyniósł 11,37 mln zł i był wyższy o 49,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wynik EBITDA wzrósł o 6,9% osiągając poziom 18,9 mln zł. Zysk brutto i zysk na działalności operacyjnej wyniosły 28,59 mln zł i 9,03 mln zł, wzrastając odpowiednio o 7 proc. i 14,1 proc. Przychody ze sprzedaży wyniosły 346,2 mln zł, gdzie największy udział tradycyjnie należał do segmentu spedycja i logistyka – 271 mln zł.

Spółka cały czas dynamicznie się rozwija, wprowadza nowe usługi i dąży do wzrostu jakości i optymalizacji. Tylko w ostatnich miesiącach PEKAES zmienił swoje lokalizacje m. in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i  Krakowie oraz zwiększył zaangażowanie w nowym oddziale w Legnicy. PEKAES nawiązał również współpracę z węgierskim Englmayer Hungaria Kft. Wspólnie z nowym partnerem uruchomił nowoczesny serwis drobnicowy obsługujący swym zasięgiem Europę Środkowo-Południową. W efekcie rozwoju sieci terminalowej PEKAES odnotował znaczący wzrost w obszarze drobnicy krajowej i międzynarodowej.

W minionym półroczu Grupa PEKAES uruchomiła nowe połączenia kolejowe z portów w Gdyni i Gdańsku do Łodzi i Warszawy. Dzięki temu oferuje dziś swoim klientom kompleksowe usługi spedycji intermodalnej. Plany rozwoju na kolejne miesiące obejmują dalszy rozwój sieci połączeń i terminali kolejowych.

Grupa PEKAES na koniec czerwca br. dysponowała 100,6 mln zł środków pieniężnych.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCo to jest logistyka?
Następny artykułTurcja nowy kierunek dla transportu
Portal dla ludzi z pasją! Takie motto przyświeca nam w codziennej pracy. MłodziLogistycy.pl to portal dla tych, dla których logistyka to przyszły zawód. Również dla tych, którzy już praktykują w zawodzie, ale pragną śledzić bieżące wydarzenia z branży logistycznej.