Śledzenie ruchów magazynowych dzięki numerom partii oraz informacjom o nośnikach

0
263

System Qguar WMS Pro umożliwia uzupełnienie kartoteki produktu o numery partii oraz nośnika. Dzięki temu użytkownik dostaje wgląd do szczegółowej historii obu parametrów. Jakie oznacza to korzyści?

   W systemach klasy MWS każdy produkt opisuje się wieloma danymi, m.in. unikalnym numerem, nazwą oraz GTIN (Globalny Numer Jednostki Handlowej). Chcąc jednak uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych opcji wyszukiwania czy śledzenia, konieczne jest gromadzenie danych o partii produktu. Dzięki nim użytkownik może w bardzo prosty sposób zlokalizować artykuł w magazynie z dokładnością do danej partii, przejrzeć całą historię jego ruchów oraz sprawdzić, na jakim nośniku i miejscu się znajduje. Przy wprowadzaniu na magazyn dwóch takich samych produktów, ale różniących się numerem partii, Qguar WMS Pro utworzy dla nich dwie osobne pozycje na liście zawartości magazynu, aby zachować porządek i zminimalizować prawdopodobieństwo popełnienia błędu.
Qguar WMS Pro umożliwia wspomniane śledzenie partii. Pozwala to użytkownikowi prześledzić całą historię danego produktu, np. od momentu przyjęcia na magazyn do przekazania w ręce końcowego odbiorcy. Obejmuje to operacje związane ze zwrotami, dostawą, przesunięciami magazynowymi a nawet, co jest szczególnie istotne, zmianami statusu jakości danego produktu. Wyobraźmy sobie sytuację, że producent informuje magazyn o wadliwej partii danego produktu. Użytkownik w kilku prostych krokach jest w stanie zlokalizować tę partię w magazynie i zmienić jej status na zablokowany, co uniemożliwi wydanie. Jeśli natomiast wadliwy towar trafił do klienta, to prześledzenie szczegółów wysyłki pozwoli go zlokalizować. Śledzenie partii sprawdzi się również w przypadku zmian statusu jakości produktu będących efektem zdarzeń magazynowych, np. uszkodzenia lub zniszczenia danej partii towaru. Qguar WMS Pro umożliwia sprawdzenie, kiedy nastąpiło zdarzenie i kto był za nie odpowiedzialny.
Nie mniej ważne z punktu widzenia użytkownika oprogramowania Qguar WMS Pro jest zarządzanie numerami nośników. W oknie zawartości magazynu można odszukać dla nich podstawowe dane – lokalizację w magazynie (lub poza nim) oraz listę produktów, które się na nim znajdują. Na podstawie numeru nośnika można prześledzić jego historię, która wyświetla wszystkie operacje, w jakich brał udział, czyli np. dostawę, przesunięcia, operacje na tym nośniku czy wysyłkę. Dzięki temu można w łatwy sposób prześledzić, w jakich miejscach nośnik się znajdował oraz w jakich wydaniach brał udział. Dane zawarte w historii nośnika pozwalają również określić, kto jest właścicielem będącego na nim towaru oraz wyjaśnić wszelkie braki i niezgodności w stanach magazynowych.
Zarządzanie numerami partii oraz nośnikami to jedne z kluczowych funkcji dla sprawnego zarządzania magazynem. Pozwalają nie tylko precyzyjniej zarządzać towarem, ale również wykluczyć go z obiegu w przypadku wady lub wyjaśnić niezgodności w stanach magazynowych.
Więcej informacji na temat systemu QGUAR WMS Pro znajduje się na stronie: http://www.quantum-software.com/index.php/produkty/wms-pro

 


źródło: logistyka.net.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelepass rozszerza elektroniczny system poboru opłat na Polskę
Następny artykułCzłowiek i maszyna we współczesnym przemyśle i TSL
Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą tematyką transportu. Bierzemy udział w różnego rodzaju projektach i konferencjach naukowych, a także organizujemy warsztaty oraz wycieczki tematyczne, aby praktycznie poznać interesujące nas tematy. Bierzemy udział też w licznych projektach dotyczących transportu. KoDiK jest rozwijającym się Kołem Naukowym, które z roku na rok jest coraz prężenie działającą machiną w branży, dzięki czemu zdobywa uznanie w środowisku transportowym nie tylko na pomorzu, ale również w Polsce. Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem w nasze szeregi lub chciałbyś podyskutować o tematach transportowych - zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here