Logistyczna pasja na miarę zwycięstwa

0
252

O najwyższe laury walczyli dziś najlepsi młodzi logistycy z całej Polski. W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka.

OOL_logoW ostatnim, decydującym etapie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej udział wzięło 58 uczniów z 41 szkół średnich, wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad siedmiu tysięcy startujących w konkursie. Finał olimpiady składał się z trzech pytań problemowych, w których uczestnicy korzystali z zasobów zdobytej wiedzy do rozwiązywania zagadnień realnie występujących w przedsiębiorstwach. W tym roku m.in. wcielali się w rolę właściciela firmy transportowej, który miał obliczyć koszty i przychody ze swej działalności.

Każdy z finalistów może już czuć się zwycięzcą. Udział w centralnym etapie konkursu to zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego, cenne nagrody rzeczowe i szansa na dobry początek zawodowej kariery w logistyce. Osiągnięcia uczniów obserwują przedstawiciele przedsiębiorstw logistycznych, szykując dla najlepszych miejsca na praktykach i stażach.

O tym, kto najlepiej wykorzystał finałowe 150 minut i znalazł się na olimpijskim podium dowiemy się 15 kwietnia podczas gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Uroczystość tradycyjnie odbędzie się w siedzibie organizatora, tj. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizację olimpiady na ogólnopolską skalę umożliwia zaangażowanie sponsorów i fundatorów nagród. VIII edycję wspierają Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, JAS-FBG, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, Transics International, STILL Polska oraz Sponsorzy Srebrni: DHL i PKN Epal.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły:  „Eurologistics”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „Transport i spedycja”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, „TSL – Biznes”, „Transport Manager”, portallogistyczny.com, Logistyka.net.pl, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl,  Spedycje.pl, etransport.pl, Transportet.pl, clicktrans.pl, LOG24.pl, NM.pl, MłodziLogistycy.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Uczelnie.net, dlaStudenta.pl, dlaMaturzysty.pl.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproszenie na LOGiDEAS
Następny artykułPKP CARGO pomaga w ćwiczeniach na rzecz bezpieczeństwa na kolei
Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą tematyką transportu. Bierzemy udział w różnego rodzaju projektach i konferencjach naukowych, a także organizujemy warsztaty oraz wycieczki tematyczne, aby praktycznie poznać interesujące nas tematy. Bierzemy udział też w licznych projektach dotyczących transportu. KoDiK jest rozwijającym się Kołem Naukowym, które z roku na rok jest coraz prężenie działającą machiną w branży, dzięki czemu zdobywa uznanie w środowisku transportowym nie tylko na pomorzu, ale również w Polsce. Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem w nasze szeregi lub chciałbyś podyskutować o tematach transportowych - zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here